Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Kiedy kłucie w sercu oznacza nerwoból?

Ból w klatce piersiowej czy kłucie w sercu zawsze niepokoi, ale nie musi oznaczać zawału serca. Kłucie w klatce piersiowej może mieć wiele przyczyn. Sprawdź, co oznacza ból w piersi?

Ból w sercu może mieć wiele przyczyn /fot. www.sxc.hu

Ból w sercu może mieć wiele przyczyn /fot. www.sxc.hu

Ból w klatce piersiowej może być spowodowany nie tylko chorobami serca, ale także schorzeniami płuc i opłucnej, rozwarstwienia aorty, refleksem żołądkowo-przełykowym, kamicą żółciową, chorobą wrzodową oraz wieloma innymi przyczynami. Kłucie w sercu może być też spowodowane nerwobólem – wtedy najczęściej objaw ten nie oznacza zagrożenia dla zdrowia i życia.

Czym jest nerwoból?

Nerwoból lub inaczej neuralgia to ból spowodowany zmianami chorobowymi w nerwach obwodowych. Główną przyczyną takich dolegliwości są stany zapalne jednego lub wielu mięśni, jednak powodów ich wystąpienia jest bardzo wiele. Mogą to być np. toksyny, takie jak alkohol czy tlenek węgla oraz niektóre leki. Nerwoból może być także spowodowany zaburzeniami metabolicznymi – cukrzycą lub mocznicą. Jego przyczyną mogą być choroby tkanki łącznej, takie jak np. toczeń układowy. Nerwobóle może dotyczyć praktycznie każdego nerwu obwodowego czyli de facto całego ciała.

Jak rozpoznać nerwoból?

Ból jest umiejscowiony wzdłuż przebiegu danego nerwu, co w dużym stopniu ułatwia rozpoznanie. Jest on zazwyczaj ostry i rwący. Mogą dodatkowo występować zaburzenia czucia w danym obszarze ciała pod postacią nadwrażliwości lub wręcz przeciwnie niewrażliwości na dotyk. Może się także pojawić się uczucie mrowienia lub drętwienia.

Czasami nerwoból nie jest łatwy do rozpoznania, trzeba wykonać specjalistyczne badani, między innymi elektromiografię (ocena przewodzenia nerwowego w mięśniach), aby potwierdzić, że przyczyną dolegliwości bólowych jest choroba nerwów.

Polecamy: Zdrowy styl życia zapobiega chorobom serca


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

6 najskuteczniejszych kosmetyków do włosów

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 23
dodano: 21:28 2015-07-27 przez: ~Iwona (31.61.*.*)
Jak najszybciej radzę znaleźć przychodnię, które dysponuję Aparatem EKG ASPEL AsCard ORANGE. Tutaj https://kredos.pl/aparat-ekg-aspel-ascard-orange-specyfikacja można sobie o nim poczytać. Jest bardzo dokładny, więc takie badanie wykaże czy coś ci dolega.
dodano: 09:24 2015-07-27 przez: ~gość (77.114.*.*)
~Gosc napisal(a): Mam takie cos od jakiegos czasu 4-6 miesiecy bol sie nasila i rowniez czuje mrowienie w palcach
dodano: 22:25 2015-05-27 przez: ~Anna Nugaj (77.65.*.*)
Kłucie nie musi oznaczać problemów sercem, jednak warto skonsultować się z kardiologiem. Jeśli macie ochotę, polecam poczytać artykuły serwisu gramozycie.pl. Polecam!
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter